#specjaliściwdrewnie

Energooszczędne domy drewniane w rozsądnej cenie

Nasze energooszczędne domy prefabrykowane wykonywane są w technologii szkieletu drewnianego. Używamy najtrwalszych materiałów konstrukcyjnych i najlepszej termoizolacji.

Wiemy doskonale jak powinno się budować domy drewniane. Żerowaniu na niewiedzy klienta i stosowaniu kiepścizny mówimy stanowcze NIE! 

Dowiedz się poniżej dlaczego nasze domy są tak dobre.

Czym jest prefabrykacja domów?

Przenosimy budownictwo drewniane na inny poziom.

Dom szkieletowy zwykle buduje się na budowie. Belka po belce. Trwa to wiele dni. W tym czasie na konstrukcję pada deszcz, śnieg. 

Przenieśliśmy budowę domu pod halę zakładu prefabrykacyjnego. Wykonujemy w pełni docieplone ściany, stropy i dachy. Wszystko w bezpiecznych warunkach, z ekstremalną dokładnością. Według najbardziej restrykcyjnych norm.

Dlaczego warto zamieszkać w domu modułowym?

Bezpieczne warunki

Wykonujemy konstrukcję Twojego domu pod dachem zakładu prefabrykacyjnego. Tu jest sucho i ciepło. To najlepsze warunki do budowania- w odróżnieniu do stawiania domu na placu budowy belka po belce, gdzie wszystko jest wystawione na działanie pogody i osób trzecich.

Czas budowy

Dzięki przeniesieniu budowy domu na halę produkcyjną możliwe jest zazębienie robót budowlanych. My przygotowujemy konstrukcję domu a na budowie wylewana jest płyta fundamentowa. Montaż takiego domu trwa kilka dni!

Dokładność

Dzięki dogodnym warunkom i zaawansowanemu sprzętowi możemy skupić się na niezwykłej precyzji wykonania Waszych domów.

Twój spokój

Nie martw się budową swojego domu. Napij się kawy, rozejrzyj się za kuchnią swoich marzeń. My zrobimy swoje i zrobimy to dobrze. Będziesz w szoku, gdy zobaczysz jak szybko powstał Twój dom. A jeszcze kilka dni temu go nie było!

6 sprawdzonych warstw odpowiedzialnych za ciepło, regulację wilgotności, dobrą akustykę, ognioodporność i przyjazny mikroklimat.

DOSKONAŁA TERMOIZOLACJA

Do izolacji naszych ścian używamy włókna drzewnego. To najlepszy termoizolator na świecie! Oto jego zalety:

– wysoka zdolność do akumulacji ciepła- upał i mróz są mu niestraszne

– jest otwarty dyfuzyjnie- pozwala na spokojną wędrówkę pary wodnej tworząc zdrowy mikroklimat w domu i chroniąc jego konstrukcję

– ekologiczny materiał- chronimy Ziemię przed śladem biologicznym

– dodatkowym profitem jest niesamowita izolacyjność akustyczna- dzięki gęstości włókna drzewnego

 

SZCZELNOŚĆ DOMU NAJWYŻSZEJ KLASY

Co to jest szczelność? To niesamowicie ważny aspekt w budowie domu. 

Dom musi oddychać, to prawda. Jest to określenie kolokwialne ale trafne. Ważna jest kontrolowana wędrówka pary wodnej. 

Nasze domy wykonane są według najważniejszej sztuki budowy domów- są otwarte dyfuzyjnie i szczelne. Oznacza to, że poziom wilgoci w pomieszczeniach jest naturalnie kontrolowany dzięki ścianom umożliwiającym migrację pary wodnej. 

Ściany nie spleśnieją, nie zgrzybieją a w domu panuje przyjemny mikroklimat.

Kilka twardych faktów na temat naszych konstrukcji:

Współczynnik U=0,135W/m2K dla ścian zewnętrznych i 0,147W/m2K dla dachu

To jest prawdziwy dom energooszczędny. Bijemy wymagania polskiego prawa budowlanego na głowę. Budujemy o wiele cieplej niż tradycyjna technologia murowana, nie będąc przy tym droższym.

Przesunięcie fazowe wynoszące 16 godzin

16 godzin- tyle upływa czasu, zanim wpływ największej temperatury w ciągu dnia dotrze do domu. Co to oznacza w praktyce? Zanim w domu zdąży zrobić się gorąco latem, będzie już chłodny wieczór.

Działa to w dwie strony- także zimą!

31 centymetrów izolacji

31 centymetrów- tyle wynosi grubość naszej ściany zewnętrznej. W całej swojej objętości jest termoizolacją. 

Typowa murowana ściana mierzy ponad 40 centymetrów. Przy współczynniku U=0,18W/m2K. 

Nie ma co porównywać, prawda?

Oszczędność energii

Niesamowite parametry naszej izolacji pozwalają na zmniejszenie ogrzewania. Nasze domy są ciepłe zimą i przyjemnie chłodne latem.

Naturalne materiały

Świerk skandynawski, sosna, gips. Nie brzmi jak tablica Mendelejewa, prawda? Budujemy z naturalnych materiałów i jesteśmy z tego dumni. Ty też bądź bliżej natury!

Trwała konstrukcja

Dobrze zbudowany dom szkieletowy postoi co najmniej tyle, ile dom murowany. Konstrukcja jest wentylowana i zawsze w doskonałej kondycji!

Ekologiczne rozwiązania

Wykorzystanie drewna w budownictwie ratuje miliony ton CO2 rocznie przed ucieczką do atmosfery. Ograniczamy ślad biologiczny. A przy tym przykręcamy ogrzewanie. Bo nasze domy są ciepłe!